Coursing na Lesiowym

Opowiem o projekcie Lesiowym, o ludziach którzy go tworzą oraz o tym, skąd wziął się ten pomysł. Coursing na Lesiowym powstał w kwietniu 2020 i zrodził się przede wszystkim z ogromnej miłości do psów oraz fascynacji tym sportem. Sam Coursing to nie jest zwykle wybieganie psa za patykiem. To dla psa sport wysiłkowy zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Pracowaliśmy nad tym projektem ponad rok, przemierzając setki kilometrów w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca i jak to zwykle w życiu bywa, znaleźliśmy je blisko bardzo blisko nas. W tym miejscu serdecznie dziękuję Dominice, która połączyła nas z Lesiowym Gajem.

Właściciele terenu to ludzie posiadający na swoim koncie długą rodzinną kynologiczną historię mającą swój początek w 1969 roku w Koszalinie. Przez prawie 40 lat czynni członkowie zarządów oddziałów ZKwP najpierw w Koszalinie, od 1980 roku w Płocku. Hodowcy takich ras jak Basset Hound, Cocker Spaniel, Jamnik Szorstkowłosy, Sznaucer Miniatura i Dandie Dinmont Terrier. Jarek jest międzynarodowym sędzią kynologicznym owczarków niemieckich ( teraz już na emeryturze).

My natomiast doświadczeniem jesteśmy młodymi ludźmi, bardzo dużo się uczymy i na pewno też popełniamy błędy. Jedno jest pewne - wszystko co robimy, robimy z pełnym zaangażowaniem, wkładając w to wszelkie pokłady naszych serc i dobrych intencji. Prowadzimy hodowlę psów rasy Australian Cattle Dog , Gryfoników Brukselskich i Brabantów. I to dzięki naszym Cattle Dogom - ich reakcji, zawziętości w gonieniu atrapy zdobyczy zakochaliśmy się coursingu. Sam pomysł organizowania takich spotkań zaczerpnęliśmy z Czech - to tam poznaliśmy smak gonitw. To tyle o nas.

Z czasem atrakcji na Lesiowym będzie więcej. Mamy w planach:

- wynajmowanie quada oraz drona do filmowania biegów,

- robienie zdjęć profesjonalnym sprzętem.

Ogromny teren, który mamy do dyspozycji na Lesiowym, umożliwia nam zrobienie tras biegowo-spacerowych. Zrobimy mapę okolicznych terenów (poza Lesiowym) z ciekawymi miejscami typu tarasy widokowe, żeremia bobrowe. Rozważamy przygotowanie placu z przeszkodami (leśne agility) Jesteśmy również otwarci na organizację branżowych wykładów oraz szkoleń.

Praca, czas, wynajem, zakup sprzętu, realizacja i przygotowanie pomysłów - to wszystko składa się na cenę.

Mamy marzenie, aby powstał tu klub z kartą klubową i stałymi członkami - coś na wzór Klubu Golfowego. Bardzo głęboko w to wierzymy. Chcemy, aby to miejsce było czymś więcej, a nie tylko terenem do wybiegania psów.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

Na wszystkie czynności wystawiamy faktury VAT.

Zachęcamy do polubienia naszej strony na Facebooku Coursing na Lesiowym, gdzie można znaleźć aktualne informacje, cenniki oraz relacje z dotychczasowych imprez.

Facebook