O hodowli

"Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom." -  J.K. Rowling.

Jesteśmy młodą zarejestrowaną w 2016 roku hodowlą z przydomkiem 'ACD Rutkowscy' FCI.

Pasja, która nam towarzyszyła od dzieciństwa teraz przerodziła się w legalnie zarejestrowaną i działającą hodowlę psów rasowych. Od zawsze w naszym życiu były psy, które towarzyszyły nam przez cały czas, ucząc nas pokory, szacunku i wiary  w to, że pies to nie tylko zwierzę, przyjaciel, to pełnoprawny członek rodziny.

Wszystkie nasze psy są pełnoprawnymi „obywatelami” i członkami rodziny. Są na takich samych prawach życiowych jak my wszyscy. Posiadają swoje obowiązki, przywileje i przede wszystkim ogromny szacunek i miłość.  I właśnie wszystkie te czynniki spowodowały, że decydując się na hodowlę takich ras, będziemy bardzo starannie i z najlepszą wiedzą i intencją  prowadzić dobór hodowlany, aby uzyskane potomstwo było jak najlepsze zdrowotnie, eksterierowo, charakterowo, użytkowo, przydatne i spełniające wszelkie wymogi wzorca rasy FCI. Aby psy z naszej hodowli cieszyły przez długie lata swoich przyszłych właścicieli.

Obecnie wszystkie nasze psy i suki Australian Cattle Dog są importowane z najlepszych światowych hodowli. Wszystkie mają bardzo dobre rodowody i pochodzą z różnych linii hodowlanych. 

Gryfoniki są częściowo z Polski ale po zagranicznych rodzicach, a suki importowane z jednej z najbardziej uznanych i pożądanych hodowli na świecie. Dziękujemy za zaufanie.

Nieustannie rozwijamy naszą hodowlę, współpracujemy z hodowcami na całym świecie, staramy się aby psy i suki sprowadzane do Polski były wybitne i dotyczy to zarówno Australian Cattle Dog jak i Gryfoników Brukselskich i Brabanckich. 

Wszystkie nasze zwierzęta są pod ścisłą opieką weterynaryjną. Wszystkie psy i suki mają wymagane badania co do rasy oraz na bieżąco są monitorowane przez lekarzy weterynarii. Ponieważ hodujemy z zasady zdrowe rasy - wizyty u lekarzy weterynarii są cykliczne ale zawsze przyjemne. :-)

Z uwagi na bardzo duże wymagania dotyczące opieki weterynaryjnej na pewno nie jesteśmy łatwymi klientami ale jeżeli już uda nam się nawiązać relację to bardzo lojalnymi klientami. 

Przyświeca nam także to abyśmy zawsze byli wierni naszym odczuciom, ufali naszej intuicji, za wszelką cenę robili to w co wierzymy całym sercem. Oto cytat, który w pełni oddaje nas...... Autor Mateusz Grzesiak

"Robić swoje

Omijać tych, co chcą przeszkodzić.

Uczyć się od mądrzejszych od siebie.

Ignorować samozwańczych doradców niemających wyników.

Mieć swoje poglądy i konsekwentnie ich bronić.

Wymyślić pomysł na siebie i go realizować.

Mówić do tych, którzy zrozumieją przekaz.

Nie iść z prądem, w nim są martwe ryby.

Pamiętać o tych, co pomogli.

Wybaczać tym, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność.

Nie odrzucać siebie w imię akceptacji innych.

Uwolnić się od tego, co pomyślą ludzie.

Porzucić naiwność, że samo coś się wydarzy i stać się kowalem swego losu.

Co dzień robić krok w kierunku realizacji celu.

Porzucić nieswoje standardy i stworzyć własną poprzeczkę.

Poznać właściwych ludzi i dawać im wartość.

Robić swoje. Bo bez tego robi się czyjeś. Robi się rodzicowe, kulturowe, społeczne albo kolegowe. Robi się rynkowe, robi się właściwe, robi się poprawne. Akceptowalne, adekwatne, grzeczne i rzekomo dobre. Pasujące do normy, która nie jest własna. Do pomysłu, który nigdy nie był Twój. Do idei, w którą nie wierzysz. A jak się robi czyjeś, to umiera się za życia. Tym większym paradoksem jest więc, że ludzie boją się śmierci, choć nigdy nie żyli. Może powinni się bać życia - życia, w którym robi się czyjeś. Rób więc swoje."

Autor: Mateusz Grzesiak

 

 

 

Facebook