Rikoran BOUR BON (imp. Rosja)

Psy » Rikoran BOUR BON (imp. Rosja)

urodzony: 11-01-2017

wyniki badań genetycznych: PLL - N/N oraz PRA - N/N - Badanie wykonane w jednym z najnowocześniejszych laboratoriów genetycznych na świecie w ST. Petersburgu Rosja - "ZOOGEN"

wyniki słuchu: BAER  (ucho lewe) L-OK; (ucho prawe) R-OK -  Badania wykonane w Poliklinice Uniwersytetu Medycznego Olsztyn przez Prof.Dr.hab. Andrzeja Pomianowskiego

Pies zdobył 4 miejsce w Klasie Juniorów na Wystawie Światowej  Psów Rasowych w Lipsku w 2017 roku, pokonując konkurencję  - 122 cattle dog. :-) Jesteśmy bardzo dumni i wierzymy w dalsze sukcesy naszego BOUR BONA :-)

Pies został importowany do Polski w maju 2017 roku z Rosji z St. Petersburga. Jest to obecnie jedyny pies w Polsce z przydomkiem Rikoran Kennel - i pierwszy ACD sprowadzony z Rosji z St. Petersburga. Nikt wcześniej nie sprowadzał tej rasy z tej hodowli w Rosji. My zrobiliśmy to jako pierwsi. Pies ma wybitny rodowód z liniami Kanadyjskimi Reddenblu i Amerykańskimi Kurpas zarówno od strony matki jak i ojca. Jest to kolejny nasz pies, który idealnie wpasowuje się do mojej wizji hodowlanej tej rasy i właśnie dlatego został sprowadzony. Zapraszam do zapoznania się z rodowodem i linami pochodzenia w załączniku.

Pies jest jeszcze młody, dlatego na razie będzie się uczył i przystosowywał oraz miło spędzał z nami czas aby w przyszłości stawać na podiach Światowych Wystaw oraz dawać imponujące potomstwo. Wszyscy w to gorąco wierzymy i trzymamy za małego kciuki.
Więcej o charakterze małego i temperamencie już wkrótce.

Młody, bardzo zrównoważony pies o bardzo spokojnym i wyważonym temperamencie. Bour Bon nie wykonuje "zbędnych ruchów". Wszystkie działania, których się podejmuje mają swój cel, są przemyślane i bardzo dokładnie wykonane. Błyskawicznie się uczy, bardzo lubi współpracować z człowiekiem. Jest przy tym niesamowitym pieszczochem i prześmiesznym psiakiem, który myślę, że przejmie w stadzie dowodzenie. Pies jest socjalizowany także w stajni i przy pracy z końmi, jest niebywale wyważony i myślący. Cichy, mało szczeka, czujnie pracuje. Po prostu jest fantastyczny!:-) 

BOUR BON dorasta i widzimy, że będzie to wyjątkowy pies. Jego temperament i charakter jest niesamowity - przeszedł nasze oczekiwania. Jest to cattle dog - ideał - możemy tak z pełną odpowiedzialnością powiedzieć. Niesłychany charakter, końskie zdrowie, piękny eksterier - jest to pies moich marzeń i snów.....:-))

 


 

 

 

Facebook